مثلث قرنطینه

دکتر جواب آزمایش را گرفت، با دست راست خود عینکش را از روی میز برداشت و بر روی نوک دماغش گذاشت و گفت: جواب متاسفانه مثبت است اما جای نگرانی وجود ندارد. فقط باید مدتی در محیط ایزوله خودتان را قرنطینه کنید. محیطی که تا به امروز در آن بدون رعایت هیچ پروتکل بهداشتی زندگی می‌کردی الان می‌تواند حکم پایان زندگی تو را امضا کند. در اصل همین محیط پیرامون تو باعث تشدید بیماری تو شده است. اما بازهم تأکید می‌کنم در صورت قرنطینه‌ی خود می‌توانی از قبل هم بهتر شوی.
اگر مخاطب این مکالمه تو باشی چه تصمیمی می‌گیری؟ بی‌توجه به تجویز پزشک و بر طبق عادت گذشته با شرایط معمول زندگی خود را باوجود همه‌ی درد و رنج ناشی از بیماری ادامه می‌دهی یا تصمیم جدیدی می‌گیری؟ به قرنطینه می‌روی و با رعایت پروتکل‌های لازم تلاش می‌کنی تا دوباره به وضعیت مساعد خود و حتی بهتر از گذشته‌ی خود برگردی.
احتمالاً از ترس مرگ هم شده تمایل بیشتری داریم تا گزینه‌ی دوم را انتخاب کنیم.
خیلی از ما به خاطر اخبار و افکار اطراف خود درگیر بیماری‌های بزرگ فکری و ذهنی هستیم. بیماری خطرناکی که باعث شده ما از بهترین نعمت هستی یعنی تندرستی غافل باشیم. نعمتی که می‌توانیم به کمک آن پس از هر شکستی دوباره سر پا شویم. بمباران اخبار و وقایع در حال وقوع به‌قدری زیاد است که اجازه‌ی صحه‌گذاری را نیز به ما نمی‌دهد و این باعث شده پس از دریافت این‌گونه اخبار بی‌درنگ سعی در انتشار آن داشته باشیم. بدون توجه به اینکه ممکن است چه عواقبی در سطح جامعه ایجاد کند. یأس، ناامیدی، نگرانی، استرس و همه‌ی حالاتی که می‌تواند مستقیم و غیرمستقیم به جسم و روح انسان آسیب جبران‌ناپذیری وارد کند. اخباری که به ما نقش قربانی بودن را القا می‌کند و باور می‌کنیم که جایگاه فعلی ما به علت کوتاهی دیگران است.
پس بهتر است از تجویز دکتر برای شرایط ذکرشده نیز استفاده کنیم. قرنطینه در محیط ایزوله این بار برای موارد شرح ذیل:

۱- افراد سمی:

بدون شک برای شما هم پیش‌آمده است پس از جدا شدن از جمع بعضی از افراد حس بد ناشی از ناامیدی در شما کاملاً مشهود است. احساس خستگی و بی‌انگیزگی در شما به وجود می‌آید. به این جمعیت افراد سمی می‌گویند. متأسفانه بعضی از این افراد جزء نزدیک‌ترین اطرافیانمان هستند که با مدیریت، باید زمانِ قرار گرفتن در کنار آن‌ها را تنظیم نمود و با عوض کردن موضوعات اجازه نداد تا مباحث و انرژی منفی بر محیط حاکم شود. اگر این دسته افراد از نزدیکان نباشد باید به‌سرعت در لیست سیاه ارتباطی‌تان قرار بگیرند.

۲- اخبار:

درگذشته یکی از جذاب‌ترین صفحات روزنامه مربوط به ستون حوادث بود. اخباری که به موضوعات دزدی، کلاه‌برداری و قتل می‌پرداخت. حتی علاقه‌ی بیش‌ازحد خواننده به این مباحث باعث به وجود آمدن نشریات زرد نیز شد. پس از گذشت سال‌ها و پیشرفت تکنولوژی این دسته اخبار در قالب فضای مجازی به‌مراتب بیشتر و باقدرت انتشار بالاتری در دسترس مردم قرار گرفت. اخباری که فارغ از صحت و اعتبار منتشر می‌شوند. در این شرایط هم باید تمامی دسترسی‌ها به این قبیل اخبار را کاملاً قطع یا از خود دور کنیم.
۳- محیط:
از دیگر مواردی که برای ایزوله کردن و قرنطینه شدن لازم می‌باشد محیطی است که در آن قرار داریم. البته محیط و افراد سمی می‌توانند مکمل یکدیگر باشند. درواقع انرژی منفی حاکم بر محیط معمولاً از افراد سمی حاضر در آن نشأت می‌گیرند. راهکار موجود برای این موضوع ترک محیط وعدم بازگشت به آن می‌باشد.
موارد بسیاری برای رهایی از افکار و اخبار منفی وجود دارند اما با شناخت این مثلث می‌توانیم شرایط قرنطینه را برای خود فراهم کنیم. حالا وقت آن رسیده تلاش کنیم در شرایط قرنطینه با برنامه‌ریزی منظم و عملی، اقداماتی در راستای بهبود وضعیت فعلی خود انجام دهیم. نکته مهم و حائز اهمیت این است که خلق نشده‌ایم تا نقش قربانی را بازی کنیم. بنابراین اگر در این وضع قرار داریم باید با پذیرفتن مسئولیت صددرصدی آن و باوجود قدرت‌های نهفته‌ی درونمان سعی نماییم احوال و شرایطمان را ارتقا بخشیم.

یادمان نرود باوجود کوتاهی عمر، زمان برای تغییر همیشه وجود دارد اما برای کسانی که سودای تغییر دارند