شروع برای تغییر

برای ایجاد یک تغییر واقعی در زندگی باید سه مورد از اشتباهات نامحسوس زندگی مان را بشناسیم. برای همین منظور از گفته های سایمون تی بیلی جهت شناسایی این موارد استفاده می کنیم:

·        زمان با کیفیت

بین شلوغ بودن و موثر بودن تفاوت بسیاری وجود دارد و مشغولیت با اثربخشی برابر نیست.  به عنوان مثال فرض کنید کارمند هستید. به هر ساعت از روز خود نگاه کنید: چگونه انرژی ، تفکر و توانایی خود را برای به دست آوردن بیشترین برآورد از ساعتهای روزانه تان به کار می گیرید؟ همه ما در حالت عادی باید حداقل هشت ساعت در روز بخوابیم ، به این معنی که پس از خواب، 16 ساعت در روز باقی مانده است ، 16 ساعت برای بالاترین و بهترین استفاده از زمان یک شبانه روز . بنابراین از خود بپرسید  آیا من مشغول هستم یا موثر ؟

·        روابط با کیفیت

تصور ما از رابطه با کیفیت این است که فرد مقابل باید دائماً ما را تائید کند. این حس تحسین شوندگی مانع از درک واقعیت می شود. واقعیت این است که اگر همیشه مورد تائید قرار بگیریم هیچ وقت تلاش مضاعفی برای پیشرفت کردن نخواهیم داشت. افرادی که واقعاً بهترین بودن شما را به چالش می کشند کسانی هستند که همیشه با شما موافق نیستند. آنها ممکن است پستهایی را “دوست” نداشته باشند یا در مورد هر کاری که انجام می دهید نظر بدهند ، اما وقتی با آنها صحبت می کنید بازخورد انتقادی را به شما می دهند که برای رشد شما لازم است. این چالش ها به شما کمک می کند تا برای رفع انتقاد ها و رسیدن به فرد قابل ستایش تلاش کنیم.

·        زندگی با کیفیت

گاهی اوقات ما از کیفیت فعلی زندگی خود راضی هستیم. اما باید به این نکته توجه کرد راضی بودن مداوم ما از شرایط روتین زندگی مانعی نامحسوس برای تمایل ما به تغییر کردن می باشد. اگر می خواهید زندگی با کیفیتی داشته باشید ، هر روز تصمیم می گیرد چیزهایی را که به تاریخ انقضا طبیعی خود رسیده اند را رها کنید ، سپس آنچه را که می خواهید می تواند ظهور کند. اگر زندگی با کیفیتی دارید چگونه ارزیابی می کنید؟ یک نظرسنجی شخصی سریع انجام دهید: در مقیاس 1 تا 10 (10 بالاترین ، 1 پایین ترین ) در حال حاضر چقدر از کیفیت زندگی خود راضی هستید؟ اگر بگویید 5 است ، انتقال آن از 5 به 5.5 ، به 6 یا 7 چگونه خواهد بود؟ امروز چه تصمیمات متفاوتی خواهید گرفت؟ قرار است چه انتخاب هایی انجام دهید؟ واقعاً چه چیزهایی را رها خواهید کرد؟
اگر واقعاً می خواهید تحول شخصی را تجربه کنید ، چگونه فکر کردن در مورد زمان با کیفیت ، روابط با کیفیت و داشتن زندگی با کیفیت را شروع کنید.